Twitter, kullanıcıların beğendiği hesapları desteklemek adına bahşiş göndermesi için Tip Jar yani Bahşiş Kutusu özelliğini hayata geçirdi. Hazırlıkları daha önce gündeme gelen bu özellik, kullanıcıların favori Twitter hesaplarına doğrudan para göndermesini mümkün kılıyor.

Tip Jar özelliği; içerik oluşturucular, gazeteciler, uzmanlar ve sivil toplum kuruluşları dahil olmak üzere belirli kullanıcı grupları tarafından kullanılabilecek. Ayrıca Twitter bahşişlerden herhangi bir kesinti yapmayacak.

Tip Jar, Android ve iOS cihazlarda profildeki takip düğmesinin yanında bulunan bir bahşiş kutusu simgesiyle görünecek. İlgilenen kullanıcılar bu simgeye dokunarak ödeme seçenekleri listesinden seçim yapabilecek.

Twitter şu anda ödeme seçenekleri olarak; Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo’yu sunmakta. Kullanıcılar bu seçeneklerden herhangi birini seçtikten sonra, ödemeyi tamamlamak için uygulamanın sayfasına yönlendirilecek.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi hendrerit elit turpis, a porttitor tellus sollicitudin at. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.– Maratha Swingston

Clubhouse, uzun zamandır beklenen Android sürümünü ABD’de yayınladı

Ses tabanlı sosyal medya platformu Clubhouse, globalde olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler bir uygulama. Uygulamanın hızlı yükselişinden sonra aralarında Twitter’ın da bulunduğu birçok teknoloji devinin Clubhouse benzeri uygulamaları denemeye başlaması bunu ortaya koyuyor. Twitter’ın Clubhouse’u 4 milyar dolara satın almaya hazırlandığı haberi de bunun bir diğer göstergesi.

Clubhouse, Pazar günü ABD’deki kullanıcıları için Play Store’daki beta Android uygulamasını başlattı. Yeni uygulamayı yavaş yavaş diğer İngilizce konuşulan ülkelerde ve daha sonra dünyanın geri kalanında kullanıma sunacağını da aktardı.

Ekip, önümüzdeki birkaç hafta boyunca planlarının; topluluktan geri bildirim almak, görülen sorunları düzeltmek ve daha geniş bir şekilde kullanıma sunmadan önce ödemeler ve kulüp oluşturma gibi birkaç son özellik eklemek için çalışmak olduğunu belirtti.