Organizasyonel Yapı

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü yönetim kurulu 1 başkan ve 6 yönetim kurulu üyesinden oluşmaktadır. Her yönetim kurulu üyesi eş zamanlı olarak bir alt kurulun direktörlük görevini de yürütmektedir.

Her alt kurul bir direktörün yanında koordinatörlerden oluşur. Alt kurullarımızın her biri kendi alanlarında çalışmalar yürütmekte ve sene boyunca birbirinden farklı aktiviteler ortaya çıkarmakta.

Alt Kurullar

Ekonomi ve Yatırım Alt Kurulu, çeşitli alanlarda birçok etkinlik düzenleyen İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün öğrencilerin kariyerlerine yön vermelerini, iş dünyasını yakından tanımalarını, ekonomi ve yatırım alanında yetkin olmalarını hedefleyen alt kuruludur. Ekonomi ve Yatırım Alt Kurulu’nun bu yılki etkinlikleri Boğaziçi Ekonomi ve Yatırım Sohbetleri, Boğaziçi Ekonomi Kongresi ve Investimate.

Alt kurulumuzun ilk etkinliği olan Boğaziçi Ekonomi ve Yatırım Sohbetleri’nin ilk oturumunu 14 Ekim 2021’de gerçekleştirdik. Güncel ekonomi ve yatırım konularını alanında yetkin isimlerden dinlediğimiz Boğaziçi Ekonomi ve Yatırım Sohbetleri bu sene farklı tarihlerde fiziksel ve online şekilde yepyeni oturumlarıyla tekrarlanacak. 

Bu sene 12.sini gerçekleşecek olan Boğaziçi Ekonomi Kongresi, 27-28 Kasım 2021 tarihlerinde düzenleyeceğiz. Hem global hem de bölgesel konjonktürde dönemin güncel konularının yanı sıra geleceğin sorunlarını da ele alan oturumlarla katılımcılara yol gösteren, akademik dünyanın önemli isimlerini ağırladığımız Boğaziçi Ekonomi Kongresi hafta sonu iki gün boyunca hibrit olarak gerçekleşecek. Okulumuzun Uçaksavar Kampüsünde yer alan Garanti Kültür Merkezi Ayhen Şahenk Salonundaki etkinliğimiz aynı zamanda katılımcılara online olarak da sunulacak.

Ocak 2022’de başlayacak olan Investimate, Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı sanal borsa yarışmasıdır. Türkiye’nin dört bir yanından binlerce üniversite öğrencisinin katıldığı Investimate, 6 hafta boyunca Borsa İstanbul’un anlık verileriyle devam edecek. Üniversite öğrencilerine risk olmadan yatırım deneyimi yaşatmayı hedefleyen etkinliğimiz en yüksek oranda kar eden yarışmacıların strateji raporlarının yetkin jüri üyelerimizce değerlendirilmesi sonrasında 8 finalistiyle birlikte final töreniyle sona erecek.

Alt Kurul Direktörü:

Mehmet Yılmaz

mehmet.yilmaz@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Doğa Abacıoğlu

doga.abacioglu@buik.net

Ayça Mekki

ayca.mekki@buik.net

Erdem Söylemez

erdem.soylemez@buik.net

Kerem Köran

kerem.koran@buik.net

Finans ve Teknoloji Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün öğrencilerin finans dünyasını yakından tanımasını amaçlayan, finansal okuryazarlığı artırmayı hedefleyen alt kuruludur. Finans ve Teknoloji Alt Kurulunun bu seneki etkinlikleri Finance Break, Finans ve Yatırım Akademisi ve Kripto Para Yarışmasıdır.

Bu sene 25-26 Aralık’ta 15.’sini düzenleyeceğimiz Finance Break, her oturumunda finansın çeşitli alanlarına değinmeyi hedeflediğimiz, öğrencilerin finans alanıyla ilgili merak ettikleri sorularına alanında uzman kişilerden cevap bulmasını istediğimiz, okulumuzun Uçaksavar Kampüsünde yer alan Garanti kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonunda zirve konseptinde hibrit olarak gerçekleştireceğimiz bir etkinliğimizdir.

Bu sene Şubat 2022’de ilki gerçekleşecek Finans ve Yatırım Akademisi, finans ve yatırım alanında öğrencilere yönelik düzenlenen eğitim eksikliğinin fark edilmesi sonucunda, bu alanda doğru bilinen yanlışların giderilmesini ve katılımcıların bilgi birikimlerinin artmasını amaçladığımız etkinliğimizdir.

Alanında ilk olma özelliğini taşıyan ve Nisan 2022’de başlayacak olan Kripto Para Yarışması, öğrencilerin kripto para sektörüne olan ilgilerini kendilerine verilecek sanal bir bütçe ile deneyimleme, keşfetme fırsatı sunmayı amaçladığımız, bunun beraberinde merkeziyetsiz finansı da tanıtarak sektörden insanları yarışmacılarımızla buluşturmayı istediğimiz etkinliğimizdir.

Alt Kurul Direktörü:

Pamir Bulut

pamir.bulut@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Bahar Özus

bahar.ozus@buik.net

Berat Özmen

berat.ozmen@buik.net

Demirkan Durgut

demirkan.durgut@buik.net

Önceki adı İş ve Kariyer Alt Kurulu olan Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün 68 yıllık birikim ve deneyimi ile çalışmalarını yürütmektedir. Temel misyonu, üniversite öğrencilerinin yoğun bir şekilde arzu ettiği “fikirlerini iş dünyasıyla buluşturarak girişime dönüştürmek” konusunda öğrencilere olanaklar sağlamaktır.

Pek çok girişimci ruhlu üniversite öğrencisinin yenilikçi fikirleri olmasına karşın bunların hayata geçemeden kaybolduğu günümüz şartlarında Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu, öğrencilerin hayalleri ile fikirlerinin hayata geçmesi arasında köprü vazifesi görmektedir.

Boğaziçi Girişimcilik Akademisi, girişimcilik dünyasına adım atmak isteyen kitlenin yoluna ışık tutacak oturum konuları ile alana ilgili duyan meraklı kitleyi alanında yetkin konuşmacılar buluşturmayı hedefliyor. 15-19 Aralık tarihlerinde online eğitimler ve yüzyüze atölyeler ile gerçekleşmesi planlanan etkinlik, girişimcilik ekosistemindeki ekip kültüründen pazarlama tekniklerine kadar çeşitli konulara değinecek.

Bu sene 5-6 Şubat tarihlerinde beşinci kez gerçekleşecek How to Start Girişimcilik Zirvesi ise, girişimcilik alanına ilgi duyan öğrencilerin kendilerini geliştirmesi, ilham alması ve network oluşturması için imkanlar sunuluyor. Alanında önde gelen isimlerin yer aldığı zirvede geçtiğimiz senelerde Hasan Aslanoba, Saadettin Saran,  Acun Ilıcalı, Hakan Baş gibi birbirinden değerli isimler ağırlandı ve deneyimleri birçok gence örnek oldu. Etkinliğin yüzyüze gerçekleştiği senelerde zirve bünyesinde kurulan Startup-garden’da Benzinlitre, Sertify, Userguiding gibi birçok start-up’ın meraklılarıyla buluşması sağlandı.

InnoBU adıyla gerçekleşen Türkiyenin ilk ve tek sanal inovasyon yarışması ise fikir üretme kabiliyetlerini geliştirmek ve bu fikirlerini iş planına dönüştürmek isteyen geleceğin yenilikçilerini bir araya getiriyor. Geçen sene Ford Otosan sponsorluğunda gerçekleşen ve yoğun taleple karşılaşan yarışmada 20 finalist ekibe mentörlük ve eğitim verildi. 3 haftalık eğitimde Microsoft CFO’su Onur Koç, ODTÜ GİMER Direktörü Doç. Dr. Adil Oran, Facebook İş Eğitimi Partneri Doruk Yılmaz gibi isimler vardı. İlk 3 ekip staj hakkıyla beraber tatil ve teknolojik ürünler de kazandılar. 

Girişimcilik Sohbetleri, girişimcilik dünyasında kendini kanıtlamış şirket yöneticilerinin ve kurucularının tecrübelerini öğrenciler ile paylaşmalarını sağlamakla beraber gerçekleştirdiği girişimlerle takdir toplamış genç girişimcileri de üniversite öğrencileriyle buluşturmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Alp Saul, Tolga Tatari, Emrah Kaya ve Osman Koç gibi isimleri bu etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerle buluştu ve Iyzico, Yemeksepeti ve Armut gibi yükselen girişimler de ofislerinde ziyaret edilerek üyelere bu girişimlerin ofis ortamlarını keşfetme olanağı sağlandı.

Alt Kurul Direktörü:

Nida Kırcalı

nida.kircali@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Ekin Aydın

ekin.aydin@buik.net

Tunahan Yarım

tunahan.yarim@buik.net

İş Dünyası ve Yönetim Alt Kurulu, çeşitli alanlarında birçok etkinlik düzenleyen İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün öğrencilerin kariyerlerine yön vermelerini ve iş dünyasını yakından tanımalarını hedefleyen alt kuruludur. İş Dünyası ve Yönetim Alt Kurulu’nun bu yılki etkinlikleri Yönetim ve Liderlik Zirvesi, Boğaziçi Management Academy ve Boğaziçi Business Simulation’dır.

Alt kurulumuzun açılış etkinliği olarak düzenleyeceğimiz Yönetim ve Liderlik Zirvesi, 27-28 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’nin en çok CEO yetiştiren lider üniversitesi olarak, lider markaları ve çeşitli alanlardan yöneticilerin ağırlandığı zirvemizde liderliğin farklı yönlerine ve alanlarına yer verilecek. Etkinliğimiz hafta sonu iki gün boyunca hibrit olarak gerçekleşecek. Okulumuzun Güney Kampüsünde yer alan Albert Long Hall salonunda gerçekleşecek olan etkinliğimiz aynı zamanda katılımcılara online olarak da sunulacak.

Bu yıl ilk kez 4-8 Ocak 2022 tarihinde düzenlenecek Boğaziçi Management Academy,  tüm Türkiye’de üniversite öğrencilerine ve iş dünyasına yeni giriş yapmayı planlayan mezunlara, yönetim alanının detaylarını uzman isimlerden öğrenme fırsatı sunacak. Katılımcılar bu alanda yetkin isimlerden edindiği kazanımları workshoplarda da uygulamalı olarak deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Yine ilk kez Nisan 2022 düzenleyeceğimiz Boğaziçi Business Simulation, tüm Türkiye’de üniversite öğrencileri ve yeni mezunların yönetim alanını uygulamalı olarak deneyimlenmesini amaçlayan bir iş dünyası simülasyonudur. Bu simülasyona katılan yarışmacılar, gruplar halinde yer alarak simülasyonu başarıyla tamamlamayı hedeflerken profesyonel iş yaşamında karşılaşabilecekleri durumları da doğrudan deneyimlemiş olacaklar.

Alt Kurul Direktörü:

Alpcan Köprü

alpcan.kopru@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Baran Ataş

baran.atas@buik.net

Beyza Akmaz

beyza.akmaz@buik.net

Cemre Su Yaşar

cemresu.yasar@buik.net

Oğuzhan Yıldırım

oguzhan.yildirim@buik.net

Marka ve Pazarlama Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün, işletmenin temel alanları olarak görülen markalaşma ve pazarlama disiplinlerinde aktiviteler düzenleyen, bu alanlarda kariyer planlayan Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere ve bu alanlara ilgili duyup kulüpçülük faaliyetlerinde bulunmak isteyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermek amacıyla kurulan ve faaliyetlerini sürdüren alt kuruludur.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün şu an faaliyet gösteren en köklü alt kurullarından olan Marka ve Pazarlama Alt Kurulu’nun yıl içinde düzenlediği büyük çaplı etkinlikleri; Digital Marketing Academy, Digital Marketing Challange ve Boğaziçi Marka Zirvesi’dir. Bu etkinliklere ek olarak, sene boyunca düzenlenen marka sohbetleri ve pazarlama eğitimleri, şirket gezileri ve marka-pazarlama alanlarının duayenlerinin ağırlandığı tea&talk programlarıyla, kendi bünyesindeki organizasyon ekibine ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine hizmet etmektedir.

Bu yıl 7-8 Mayıs tarihlerinde 9.su gerçekleşecek olan Boğaziçi Marka Zirvesi, marka ve pazarlama alanının kulüpler düzeyinde en kapsamlı ve en ilgi çekici etkinliğidir. Zirve içeriği; sponsor marka oturumlarında, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük şirketlerin üst düzey yöneticilerinin satış ve pazarlama hikayelerinden, bu alanlarda duayen olmuş isimlerin bireysel oturumlarından ve zirve içeriğinin ilgi çekiciliğini artıran kreatif oturumlardan oluşmaktadır.

Bu yıl 7-12 Aralık tarihlerinde ikincisi gerçekleştirilecek olan Digital Marketing Academy dijital pazarlamanın temellerini öğrenmek ve dijital pazarlama konusunda daha derin bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilere, pazarlama departmanlarından üst düzey yöneticilerden ve alanın tanınmış isimlerinden eğitim alabilme fırsatı sunmaktadır. Ardından yapılacak olan Digital Marketing Challenge ile DMA katılımcıları, öğrendiklerini direkt olarak uygulama ve öğrenimlerini birer deneyime dönüştürme fırsatı yakalayacaklar.

Şubat ve Mart ayları arasında gerçekleştirilecek olan Digital Marketing Challange, önemi giderek artan dijital platformlara, pazarlama özelinde eğilen sanal ortamda gerçekleştirilecek; Türkiye’nin üniversite düzeyinde düzenlenen ilk ve tek dijital pazarlama yarışmasıdır. Dijital pazarlama alanında kariyer hedefleyen öğrencilerin; eğitim, deneyim, mentorluk ve ödül desteğiyle kariyerlerini bir üst seviyeye taşımalarını amaçlayan, günümüzde önemi giderek artan dijital pazarlamanın temel taşlarına dokunan bir yarışmadır.

Sene içerisinde 4-5 oturum şeklinde gerçekleşecek olan Boğaziçi Marka Sohbetleri, marka ve pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyen kişileri, alanında markalaşmış isimlerle sohbet havasında bir oturumla buluşturmayı amaçlayan etkinliğimizdir. Boğaziçi Marka Sohbetleri’nin bu yıl ilki 28 Ekim Perşembe günü en etkin elli CMO arasında bulunan Renault Mais Pazarlama Direktörü Levent Timur’un katılımıyla gerçekleşecektir.

Alt Kurul Direktörü:

Ece Kılıç

ece.kilic@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Dilara Alkaya

dilara.alkaya@buik.net

Elif Özdengelen

elif.ozdengelen@buik.net

Kutay Özcan

kutay.ozcan@buik.net

Reklam ve Medya Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün, öğrencilere reklamcılık alanını tanımalarını sağladığı ve bunun yanısıra medya alanına dair içerikleri de içinde barındırdığı alt kuruludur . Alt kurulun bu seneki etkinlikleri ise Adhere: Reklamcılık Günleri, Advise: Reklamcılık Akademisi ve Adventure: Reklamcılık Yarışması, Boğaziçi Medya Sohbetleri.

ADhere : Reklamcılık Günleri , 11-12 Aralık tarihlerinde hibrit olarak düzenlenecek  Boğaziçi Üniversitesi’nin reklamcılık alanındaki tek zirvesidir. Reklamcılık sektörüne farklı perspektiflerden bakıp alanın birçok konusunu ele almayı hedefliyor. Bu sene 15. si düzenlenecek olan ADhere, tüm üniversitelere ve reklamcılık alanına ilgili herkese açık olup reklamcılık dünyasının en önde gelen duayen isimlerini ağırlayacak ve iki gün boyunca hem deneyim dolu hem de keyifli oturumları katılımcılarımıza sunacak.

Advise: Reklamcılık Akademisi ise bu sene 21-27 Şubat tarihlerinde online olarak gerçekleşecektir. Sektörün önemli isimleri ilham veren oturumlarıyla katılımcılara yol gösterecek  ve oturumların yanı sıra workshoplar ile de sektörün farklı alanlarını deneyimleme fırsatı sunacaktır. ADvise : Reklamcılık Akademisi hem sektörde kariyer planlayan öğrencilere hem de bunun haricinde fikir sahibi olup deneyim kazanmak isteyen öğrencilere bir reklam kampanyasının nasıl oluşturulduğunu baştan sonra aktarmayı hedefleyen eğitimleri ve workshopları sunacak.

ADventure : Reklamcılık Yarışması, reklam ve medya alanına ilgi duyan üniversite öğrencilerinin bu dünyayı en yakından deneyimlemelerini ve birikimlerini arttırmayı hedeflediğimiz yarışmamızdır. Bu sene Mart- Nisan aylarında gerçekleşecek olan Adventure, yarışmacılara kendi performans, yaratıcılık ve kurgu yeteneklerini ortaya koyacakları bir alan yaratıp onlara verilen brief üzerinden bir reklam kampanyası yaratma olanağı sağlayacak.  

Bunun yanısıra bir diğer Reklam ve Medya etkinliği olan Boğaziçi Medya Sohbetleri’nde, medya alanında önde gelen duayen isimleri ağırlayıp onlarla sohbet edeceğiz. Boğaziçi Medya Sohbetleri izleyicisiz gerçekleşip sene boyunca Youtube kanalına içerik üreten bir konsepte sahip olacak. Gelen konuklarımıza hem medya alanına dair sorular yönelttiğimiz hem de ortaya eğlenceli içerikler çıkarttığımız videolar olacak.

Alt Kurul Direktörü:

Tuana Türedi

tuana.turedi@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Hazar Üstün

hazar.ustun@buik.net

Serra Şahin

serra.sahin@buik.net

Tarık Örkcüoğlu

tarik.orkcuoglu@buik.net

Tuğrulhan Sırakaya

tugrulhan.sirakaya@buik.net