Organizasyonel Yapı

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü yönetim kurulu 1 başkan ve 6 yönetim kurulu üyesinden oluşmaktadır. Her yönetim kurulu üyesi eş zamanlı olarak bir alt kurulun direktörlük görevini de yürütmektedir.

Her alt kurul bir direktörün yanında koordinatörlerden oluşur. Alt kurullarımızın her biri kendi alanlarında çalışmalar yürütmekte ve sene boyunca birbirinden farklı aktiviteler ortaya çıkarmakta.

Alt Kurullar

Ekonomi ve Finans Alt Kurulu; bu alanlarda kariyerlerine yön vermek isteyen kişilere yönelik etkinlikler düzenleyen, finansal okuryazarlık konusunda öğrencileri geliştiren, yatırım dünyasını deneyimlemek isteyenlere ışık tutan Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün bir alt kuruludur. Alt kurulun bu yılkı etkinlikleri Finance Break Finans Zirvesi, Investimate Sanal Yatırım Yarışması ve Finans ve Yatırım Akademisi’dir.

Finance Break Finans Zirvesi; lisans, lisansüstü öğrencilerinin ve finansla ilgili alanlarda çalışan kişilerin bu alanda uzmanlaşmış kişilerle bir araya geldiği, güncel konuların konuşulduğu bir zirvedir. Finans, nft, kripto paralar, yatırım, finans teknolojileri vb. gibi başlıklardaki trendleri konu alan Finance Break bu sene 16. kez Boğaziçi Üniversitesi’nde katılımcılarla buluşacak.

Investimate Sanal Yatırım Yarışması; üniversite öğrencilerine, Foreks alt yapısında piyasada sıfır risk ile yapılan işlemler sayesinde kendilerini test edebilecekleri ve geliştirebilecekleri bir platform oluşturmayı hedefleyen Türkiye’nin öncü sanal yatırım yarışmasıdır. Türkiye’nin dört bir yanından binlerce üniversite öğrencisinin katıldığı Investimate, 6 hafta boyunca Borsa İstanbul’un anlık verileriyle devam edecek olan bir yarışmadır.

Finans ve Yatırım Akademisi, finans alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilere yönelik birçok alanda eğitim verilerek öğrencilerin bilgi birikimini artırmayı hedefleyen online olarak gerçekleşen bir akademidir. Üniversite öğrencilerine finans ve yatırım alanında kapsayıcı oturumlar sunan Finans ve Yatırım Akademisi, sektörün önemli isimleriyle katılımcıları bir araya getirecek.

Alt Kurul Direktörü:

Kutay Sami Özcan

kutay.ozcan@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Eylül Nehir Ertan

eylul.ertan@buik.net

Meliz Sude Yalçın

meliz.yalcin@buik.net

Talha Baran Göksu

baran.goksu@buik.net

Yağmur Kürklü

yagmur.kurklu@buik.net

Dinamik ve Medya alt kurulu, 1990’dan beri süregelen Boğaziçi Üniversitesi’nin tek gazetesi olma özelliğine sahip olan Dinamik gazeteyi bu sene e-bülten formatında yayınlamayı hedeflemektedir. Dinamik ekibi okulda yazmak ve fikirlerini duyurmak isteyen Boğaziçili öğrencilerden oluşacak olup, yine hedef kitlesi olan Boğaziçili öğrencilerle buluşacaktır.  Bunun yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, okulumuzda medya alanının tek temsilcisi olup bu alanda düzenlediği Boğaziçi Medya Sohbetleri ve Boğaziçi Medya Festivali ile Boğaziçi’nde medyaya ilgi duyan öğrencilerle bir araya gelmeyi hedefliyor.

Dinamik:

1990’dan beri süregelen Dinamik, 1997’ye kadar Ekonomik adı altında dünyadan ve Türkiye’den ekonomi haberlerinin derlenmesi ile oluşan bir dergi olarak başladı. 1997’de Ekonomik dergisi adı, Boğaziçi’nin ve Boğaziçilinin dinamizmini yansıtmayı amaçlayarak Dinamik Dergisi olarak yenilendi. Dinamik Dergisi ekonomiye ek olarak kültür-sanat, sinema, gezi yazıları, politika ve birçok röportaja sayılarında yer vererek Boğaziçi öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtıldı. 2011 yılına gelindiğinde ise Dinamik Dergisi, adını ve formatını Dinamik Gazete olarak değiştirerek “okul gazetesi” boşluğunu doldurdu ve bu yıllardaki sayılarında okul içerisinde yaşanan olaylara ve gelişmelere bir gazeteci edasıyla yer verdi. Dinamik, 2022 yılı itibariyle değişen ve gelişen yeni medyaya ve okuyucu isteklerine uyum sağlamak amacıyla Dinamik e-bülten olarak yayımlanacak ve Boğaziçilileri gündemle buluşturmaya devam edecek.

Boğaziçi Medya Sohbetleri:

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü Youtube kanalında bir oynatma listesi şeklinde yayınlanan Boğaziçi Medya Sohbetleri, medya alanından isimleri ağırlayarak küçük bir izleyici kitlesi ve moderatör eşliğinde soru cevap şeklinde ilerliyor.

Boğaziçi Medya Festivali:

Dinamik ve Medya alt kurulu olarak bu sene ilk defa düzenlenecek olan Boğaziçi Medya Festivali, medya alanında birçok oturum ve fuaye alanı ile birlikte güney kampüste Boğaziçililerle buluşacak.

Alt Kurul Direktörü:

Doğa Abacıoğlu

doga.abacioglu@buik.net

Alt Kurul Koordinatörleri:

Emre Bilgin

emre.bilgin@buik.net

Merve Sude Kılıç

merve.kilic@buik.net

Ömer Kaan İnce

omer.ince@buik.net

Şeyma Kızıltan

seyma.kiziltan@buik.net

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü bünyesinde 12 yıl önce kurulmuş olan Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün 70  yıllık birikim ve deneyimi ile çalışmalarını yürütmektedir. Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde girişimcilik ve inovasyon alanlarında ilk faaliyet gösteren öğrenci kulübü olmanın haklı gururunu yaşayan Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, öncülüğünü girişimcilik ve inovasyon alanında gerçekleştirdiği faaliyetlere günümüzde dahi devam ettirmektedir. Temel misyonu üniversite öğrencilerinin yoğun bir şekilde arzu ettiği “fikirlerini iş dünyasıyla buluşturarak girişime dönüştürmek” konusunda öğrencilere olanaklar sağlamaktır.

Pek çok girişimci ruhlu üniversite öğrencisinin yenilikçi fikirleri olmasına karşın bunların hayata geçemeden kaybolduğu günümüz şartlarında Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu, öğrencilerin hayalleri ile fikirlerinin hayata geçmesi arasında köprü vazifesi görmektedir.

Bu sene 17-18 Aralık tarihlerinde altıncı kez gerçekleşecek How to Start Girişimcilik Zirvesi ise, girişimcilik alanına ilgi duyan öğrencilerin kendilerini geliştirmesi, ilham alması ve network oluşturması için imkanlar sunuluyor. Alanında önde gelen isimlerin yer aldığı zirvede geçtiğimiz senelerde Hasan Aslanoba, Saadettin Saran,  Acun Ilıcalı, Hakan Baş, Başak Taşpınar Değim gibi birbirinden değerli isimler ağırlandı ve deneyimleri birçok gence örnek oldu. Etkinliğin yüzyüze gerçekleştiği senelerde zirve bünyesinde kurulan Startup-Garden’da Benzinlitre, Sertify, Userguiding gibi birçok start-up’ın meraklılarıyla buluşması sağlandı.

Türkiye’nin ilk inovasyon yarışması olan InnoBU ise fikir üretme kabiliyetlerini geliştirmek ve bu fikirlerini iş planına dönüştürmek isteyen geleceğin yenilikçilerini bir araya getiriyor. Geçen sene Sendeo ana sponsorluğunda “Son Noktaya Teslimat” teması altında ve bir önceki sene Ford Otosan ana sponsorluğunda “Akıllı Hareketlilik” teması altında gerçekleşen ve yoğun taleple karşılaşan yarışmada 20 finalist ekibe mentörlük ve eğitim verildi. 3 haftalık eğitimde Microsoft CFO’su Onur Koç, ODTÜ GİMER Direktörü Doç. Dr. Adil Oran, Facebook İş Eğitimi Partneri Doruk Yılmaz gibi isimler vardı. İlk 3 ekip staj hakkıyla beraber tatil ve teknolojik ürünler de kazandılar.

Girişimcilik Sohbetleri, girişimcilik dünyasında kendini kanıtlamış şirket yöneticilerinin ve kurucularının tecrübelerini öğrenciler ile paylaşmalarını sağlamakla beraber gerçekleştirdiği girişimlerle takdir toplamış genç girişimcileri de üniversite öğrencileriyle buluşturmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Alp Saul, Tolga Tatari, Emrah Kaya ve Osman Koç gibi isimleri bu etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerle buluştu ve Iyzico, Yemeksepeti ve Armut gibi yükselen girişimler de ofislerinde ziyaret edilerek üyelere bu girişimlerin ofis ortamlarını keşfetme olanağı sağlandı.

Alt Kurul Direktörü:

Kerem Köran

kerem.koran@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Rıdvan Hondu

ridvan.hondu@buik.net

Aslıhan Nergis Yetkin

aslihan.yetkin@buik.net

Şevval Şen

sevval.sen@buik.net

Zeynep Meliha Özdemir

zeynep.ozdemir@buik.net

İş Dünyası ve Yönetim Alt Kurulu, çeşitli alanlarında birçok etkinlik düzenleyen İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün öğrencilerin kariyerlerine yön vermelerini ve iş dünyasını yakından tanımalarını hedefleyen alt kuruludur. Sene içerisinde iş dünyasının farklı alanlarında workshoplar, mülakat simülasyonları, Tea&Talk’lar ve şirket gezileri düzenleyerek öğrencileri şirketlerle bir araya getiren İş Dünyası ve Yönetim Alt Kurulu’nun bu yılki etkinlikleri Yönetim ve Liderlik Zirvesi ve Business Case Challenge’dır.

Alt kurulun açılış etkinliği olarak düzenleyeceği Yönetim ve Liderlik Zirvesi, 10-11 Aralık 2022 tarihleri arasında 7. kez gerçekleşecek. Türkiye’nin en çok CEO yetiştiren lider üniversitesi olarak, lider şirketleri ve çeşitli alanlardan yöneticilerin ağırlandığı zirvemizde liderliğin farklı yönlerine ve alanlarına yer verilecek. Bunun yanında sanat ve spor alanında önde gelen isimlerinin de katılımıyla, renkli ve dinamik bir zirve bütün katılımcılarımızı bekliyor olacak. Etkinliğimiz hafta sonu iki gün boyunca fiziksel olarak okulumuzun Güney Kampüsünde yer alan Albert Long Hall salonunda gerçekleşecek.

Bu yıl ikinci kez Mart 2023’te düzenleyeceğimiz Business Case Challenge, tüm Türkiye’de üniversite öğrencileri ve yeni mezunların yönetim alanını uygulamalı olarak deneyimlenmesini amaçlayan bir iş dünyası simülasyonudur. Bu simülasyona katılan yarışmacılar, gruplar halinde yer alarak simülasyonu başarıyla tamamlamayı hedeflerken profesyonel iş yaşamında karşılaşabilecekleri durumları da doğrudan deneyimlemiş olacaklar. Yarışmacılar, bir yandan birbirinden farklı ödüller için yarışırken bir yandan da farklı sektörleri, lider şirketlerin sunacakları vaka çalışmalarıyla tanıyacak; gerçek ya da gerçeğe uygun koşullarda nasıl doğru kararlar alınacağını öğrenecek ve şirket yetkililerinin yapacakları toplu geri dönüşler sayesinde kariyerlerini bu sektörde oluşturmak isteyen yarışmacılara kendilerini ölçme fırsatı yakalayacaklar.

Alt Kurul Direktörü:

Dilara Alkaya

dilara.alkaya@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Berkay Acar

berkay.acar@buik.net

Evla Selçuk

evla.selcuk@buik.net

Nihan Yılmaz

nihan.yilmaz@buik.net

Marka ve Pazarlama Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün, işletmenin temel alanları olarak görülen markalaşma ve pazarlama disiplinlerinde aktiviteler düzenleyen, bu alanlarda kariyer planlayan, Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere ve bu alanlara ilgili duyup kulüpçülük faaliyetlerinde bulunmak isteyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermek amacıyla kurulan ve faaliyetlerini sürdüren alt kuruludur.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün şu an faaliyet gösteren en köklü alt kurullarından olan Marka ve Pazarlama Alt Kurulu’nun yıl içinde düzenlediği büyük çaplı etkinlikleri; Digital Marketing Academy, Boğaziçi Marka Zirvesi ve Boğaziçi Marketing Challenge’dır. Bu etkinliklere ek olarak, sene boyunca düzenlenen pazarlama eğitimleri, şirket gezileri ve marka-pazarlama alanlarının duayenlerinin ağırlandığı tea&talk programlarıyla, kendi bünyesindeki organizasyon ekibine ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine hizmet etmektedir.

Alt kurul, 15-20 Kasım tarihlerinde 3.sü gerçekleştirilecek olan ilk etkinliği Digital Marketing Academy ile yeni döneme başlayacak. Digital Marketing Academy, dijital pazarlamanın temellerini öğrenmek ve dijital pazarlama konusunda daha derin bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilere, pazarlama departmanlarından üst düzey yöneticilerden ve alanın tanınmış isimlerinden eğitim alabilme fırsatı sunmaktadır.

4-5 Mart tarihlerinde 10.su gerçekleşecek olan Boğaziçi Marka Zirvesi ise marka ve pazarlama alanının kulüpler düzeyinde en kapsamlı ve en ilgi çekici etkinliğidir. Zirve içeriği; sponsor marka oturumlarında, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük şirketlerin üst düzey yöneticilerinin satış ve pazarlama hikayelerinden, bu alanlarda duayen olmuş isimlerin bireysel oturumlarından ve zirve içeriğinin ilgi çekiciliğini artıran kreatif oturumlardan oluşmaktadır.

Nisan ve Mayıs ayları arasında gerçekleştirilecek olan Boğaziçi Marketing Challange, yarışmacılardan bir pazarlama stratejisini A’dan Z’ye planlayıp geliştirmelerini bekleyen, kapsamlı bir pazarlama yarışmasıdır. Pazarlamaya ilgili öğrencileri; eğitim, deneyim, mentorluk ve ödül desteğiyle kendilerini denemeye teşvik eden Boğaziçi Marketing Challenge; katılımcılara benzersiz bir tecrübe yaşatmaktadır.

Alt Kurul Direktörü:

Hazar Üstün

hazar.ustun@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Aybüke Turan

aybuke.turan@buik.net

Samet Engin

samet.engin@buik.net

Emre Yüksel

emre.yuksel@buik.net

Sudem Dinçsoy

sudem.dincsoy@buik.net

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü olarak uzun yıllardır devam eden köklü etkinliklerimiz ve sektöre dair düzenlediğimiz organizasyonlar ile okulumuzda reklamcılığın canlı kalmasını sağlıyor, başta okulumuz öğrencilerine ve Türkiye’deki sektöre ilgili ve meraklı üniversite öğrencilerine reklamcılık dünyasına farklı açılardan bakmayı ve deneyim kazanmasını amaç ediniyoruz.

Reklamcılık alt kurulunun bu yıl düzenleyeceği etkinlikler:

Adhere: Reklamcılık Günleri, Advise: Reklamcılık Akademisi ve Adventure: Reklamcılık Yarışması

ADhere: Reklamcılık Günleri, bu yıl 3-4 Aralık tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde 16. kez düzenlenecektir. Boğaziçi Üniversitesi’nin reklamcılık alanındaki tek zirve konseptli etkinliği olan ADhere, Reklamcılık sektörüne farklı perspektiflerden bakarak katılımcıların alan hakkında merak ettiklerini cevaplandırmayı hedefliyor. Katılımcıları, alanında duayen isimlerin ağırlandığı dolu dolu oturumlara ek olarak renkli bir deneyim alanı da ADhere’da bekliyor!

Advise: Reklamcılık Akademisi ise bu sene 18-19 Şubat tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecektir. Katılımcılar sektörün duayen isimlerinin sunduğu workshop ve eğitim oturumları ile yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayacak, sektörü yakından deneyimleme fırsatı bulabilecektir.

ADventure : Reklamcılık Yarışması, reklamcılığa ilgili olan öğrencilerin kendilerini sektörde deneyimleyebilme fırsatı bulduğu reklamcılık yarışmasıdır. Bu sene Mart- Nisan aylarında gerçekleşecek olan ADventure, yarışmacılara kendi performans, yaratıcılık ve kurgu yeteneklerini ortaya koyacakları bir alan yaratıp onlara verilen brief üzerinden bir reklam kampanyası yaratma olanağı sağlayacaktır.

Alt Kurul Direktörü:

Cemre Su Yaşar

cemre.yasar@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Gül Başak Arıkök

gul.arikok@buik.net

Uygar Mert Özlük

uygar.ozluk@buik.net

Yusuf Eren Özbay

yusuf.ozbay@buik.net

Zeynep Rana Türetken

zeynep.turetken@buik.net