Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü

1953'ten, Yarına...

1953 yılında Robert Koleji bünyesinde “İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti” adı altında kurulduktan sonra 1975’de “İşletme Kulübü” ve 1990 yılında “İşletme ve Ekonomi Kulübü” olarak anılmaya başladık.

Üniversiteleri ”Kariyer Günleri” kavramıyla tanıştıran, yenilikçi ve öncü olmayı her daim öncelik edinmiş bir öğrenci kulübü olarak bu yıl da birçok alanda faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.

Ekonomi, Finans, Satış, Pazarlama, Reklamcılık, İnsan Kaynakları, Kariyer, Danışmanlık, Denetim ve Yatırım alanlarında yapacağımız etkinlik ve eğitimlerimizle öğrencilerin gelişimine ortak olacak, şirketlerle birlikte düzenleyeceğimiz case, workshop ve yarışmalarla kariyerlerine üniversiteden yön vermelerini sağlayacağız.

1953’ten bu yana her yıl olduğu gibi değişime ve gelişime açık yapımızla üniversite kulüpleri arasındaki öncü kimliğimizi koruyacağız.

Neden BUİK?

Türkiye’nin en köklü öğrenci kulübünün öne çıkan bazı özellikleri

Her yıl 20 büyük etkinlik

Temmuz ayında oluşturduğumuz ekiplerimizle, yılların tecrübesinden yararlanarak etkinliklerimizin hazırlıklarına başlıyoruz. Yıl içerisinde Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden yüzlerce öğrencinin katılımıyla etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz.

Etkinliklerimizde her zaman öğrencilerimizin ve şirketlerin değişen taleplerine uyum sağlamaya, yenilikçi
 ve kaliteyi ön plana çıkaran yapımızı korumaya büyük önem veriyoruz. Amatör bir ruhla profesyonel işler ortaya çıkarıyoruz.

Şirket ve öğrenci buluşmaları

Tam verim ve mutluluk için çalışılan alan kadar şirketin de öneminin vazgeçilmez olduğunu biliyor; öğrencilerin tercihlerini yapmadan şirketleri tanıması, şirketlerin de daha geniş bir öğrenci portföyüne ulaşması gerektiğine inanıyoruz.

Yıl içinde düzenlediğimiz Case Days’lerde öğrenciler şirketlerin belirleyeceği vakalara çözüm üretiyoruz. Öğrenci kampımızda seçilmiş öğrenciler ve üst düzey şirketler bir araya geliyor. Öncülüğünü yaptığımız Kariyer Fuarıyla şirketleri kampüsümüzde ağırlıyoruz.

Eğitimler, case çalışmaları, workshoplar...

Türkiye’nin en köklü öğrenci kulübü olarak en önemli misyonlarımızdan biri üyelerimizin ve öğrencilerin kendilerini sürekli geliştirmesine yardımcı olmak. Derslerin yanında çeşitli etkinlikler ve eğitimlerle öğrencilerin seçtikleri alanda özelleşmelerini sağlıyoruz.

Türkiye’nin en önemli akademisyenleriyle iletişim halinde olarak sohbetler düzenliyor, zirvelerimizde Ersin Özince, Özgür Demirtaş, Nevzat Aydın, Nilsen Altıntaş, Mahfi Eğilmez, Murat Özyeğin ve Tankut Turnaoğlu gibi alanında kabul görmüş isimleri ağırlıyoruz.

Yurtdışı seyahatleri, kamplar, partiler, piknikler...

İşletme ve Ekonomi Kulübü olarak 70 yıldır hiçbir zaman rahatlamanın ve eğlenmenin motivasyon ve yaratıcılık üzerindeki önemini küçümsemedik.

Her yıl binlerce yeni Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin bir araya geldiği kulübümüzde, 8 üyemizi HCAP organizasyonuyla Harvard Üniversitesi’ne gönderiyoruz. Kilyos Kampüs’te gerçekleştirdiğimiz kamplarla seneye güzel bir nokta koyuyoruz.